ubezpieczenie

Od 01.01.2009 każda osoba, która posiada zameldowanie w Niemczech podlega obowiązkowi ubezpieczenia (Versicherungspflicht). Ubezpieczenie musi zawierać minimum zwrot kosztów za leczenie ambulatoryjne i szpitalne. Wkład własny nie może przekraczać 5.000 € na ubezpieczonego w skali roku. Osoby nie posiadające ubezpieczenia, będą musiały nadpłacić zaległe składki.

ubezpieczenia

5 komentarzy:

 1. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia w Mainz/Moguncja to służę pomocą. Super oferta dot. ubezpieczenia zdrowotne bez nadpłacania składek oraz bez denerwującego udziału własnego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi w załatwianiu wszelkich spraw urzędowych w Niemczech, pomogła bardzo znajomość j. obcego. Przed przyjazdem do tego kraju uczęszczałem na specjalny, indywidualny kurs w szkole językowej - https://lincoln.edu.pl/. Takie indywidualne kursy są bardzo skuteczne ponieważ odbywają się one w małych grupach. Dzięki temu nauczyciel może poświęcić więcej uwagi poszczególnym osobom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie miałem okazji być w Niemczech, ale zamierzam to niedługo zmienić. Dlatego podjąłem się nauki języka niemieckiego przy pomocy https://www.jezykiobce.pl/niemiecki/1098-ifiszki-niemiecki-1000-najwazniejszych-slow-aplikacja-mobilna.html gdzie mając aplikację mobilną mogę się uczyć kiedy chcę i gdzie chcę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem sam fakt posiadania ubezpieczenia OC w naszym kraju jest obowiązkowy, więc myślę że warto jest wybrać najlepsze i zarazem najtańsze ubezpieczenie. Dlatego ja bardzo chwalę sobie używanie kalkulatora OC https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ dzięki któremu wiem, że składki na ubezpieczenie są po prostu najniższe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli chodzi o same ubezpieczenia to jest ich cała masa i jak dla mnie bardzo ważne jest ubezpieczenie OC. Na całe szczęście jestem w stanie poprzez kalkulator https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac znaleźć bardzo korzystne warunki na nową polisę i tak zazwyczaj robię.

  OdpowiedzUsuń