Kara za brak posiadania ubezpieczenia zdrowotnego!!

Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnego z prawem niemieckim zostaną ukarane. Zgodnie z ustawą § 193 Abs. 4 VVG bedą musiały nadpłacić zaległe składki. Za pierwsze sześć miesięcy kara to wysokość miesięcznej składki, a za każdy następny miesiąc kara ta wynosi 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia. Maksymalna nadpłata jest równa składkom 13 miesięcy.

4 komentarze:

  1. Jeżeli chodzi o szukanie pracy za granicą, to polecam kontakt tylko z doświadczonymi i renomowanymi firmami, które zapewniają pełną informację o warunkach pracy po przyjeździe na miejsce. Ja swoją pracę w Niemczech znalazłam dzięki portalowi https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy/ gdzie znajdują się tylko sprawdzone oferty dla opiekunek. Zdecydowanie polecam szukać pracy właśnie w takich miejscach gdzie każda oferta jest zweryfikowana.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przypuszczam, że w innych krajach też są różnego rodzaju ubezpieczenia jak u nas https://cuk.pl/ubezpieczenia/zdrowie_i_zycie/ubezpieczenie_na_zycie . A ubezpieczenie na życie to warto przemyśleć, warto być przezornym. Nie przewidzimy co nam się może przytrafić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyła sytuacja, abym nie miała ubezpieczenia OC na pojazd, gdyż wiem jak bardzo ważne ono jest. Przecież również możemy poszukać najtańszego OC https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/ jeśli tylko chwilkę poszukamy.

    OdpowiedzUsuń